FETÖ ÇANTACILARI

FETÖ Çantacıları var mıdır ?

HASAN YİĞİT 19 Eyl 2016

Kayserinin yerel gazetelerinden biri olan Palandöken Gazetesinde bir haber vardı, başlığı “Enerji yatırımına FETO ENGELİ”.

Okumayanlar için haberin olduğu adresine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu haberin içeriğinde bir bölümünde “Çantacılar” ile ilgili şok bir ifade bulunuyordu. Bu da neydi, bir bakalım “Peki o filanca şirket yüzde seksen oranında kim? İşte işin püf noktası da zaten burası. Çünkü yönlendirildiğiniz o şirket, FETÖ’ye ait! Yani FETÖ’nün sizi soyması için kurulan kumpasın kucağına oturmuş oluyorsunuz!”

Haberin o bölümünde Enerji “Çantacıların” yüzde 80’ini FETÖ ‘yü gösteriyordu.

Aynı sırada Satılık Güneş Enerji Santral ve başka Santrallerin ilanı olan bir internet sayfası araştırmamda önüme geldi.

Sayfanın adresi http://www.satilik-enerjiler.com/ , sayfa da Güneş Enerji den hariç başka satılık enerji santralleri de bulunuyor.

Bu sayfada ben odaklandığım tek santral Güneş Enerji Santralleri ile ilgili bölümdü.

Oradaki ilanlardaki rakamları Excel tablosuna teker teker girdim. Sonuç vahim çıktı, bu sayfa da toplamında 927.55 MW satılık Güneş Enerji Santralı yazılıydı.

Şimdi hepimiz hep soruyoruz 3.266 MW TEDAŞ dan onay almış GES Projeleri mevcut (Kaynak: Enerji Atlas 01.08.2016) . 557 MW aynı sitedeki rakamlara göre kurulmuş GES ler var.  O zaman arada daha 2.709 MW TEDAŞ dan onay almış yalnız daha kurulum yapılmayan GES Projeleri mevcut.

Bu yıl sonu beklentilere göre 1.000 MW GES Kurulu güç olduğu konuşulmakta. O zaman boşta olan rakam 2.266 MW.

2.266MW GES Projesi nerede?

927 MW si bu meçhul sitede ilan edilmiş beklemekte olan GES Projeleri. Bunu da çıkarırsak 1.339 MW bir rakam daha var.

Dönelim Palandöken Gazetesinin haberine, orada ne yazıyordu… Enerji Projelerinin yüzde sekseni (%80) FETÖ Çantacılarında.

O haberi esas alırsak ve yılsonu 1.000 MW GES kurulumu ön görürsek, kalan 2.266 MW Projenin yüzde sekseni 1.812 MW GES Projesi FETÖ Çantacıların ellinde olması gerekmiyor mu?

Belki yukarıda belirttiğim kadar değildir, yalnız son FETÖ Enerji şirketleri haberlerinden sonra yüzlerce GES Projesi bunların ellinde olduğuna inanmaktayım.

Burada internet de “İlan Panolarında” ilan vermek ile FETÖ elemanlarına destek etmiş olmuyor muyuz? Buradan “İlan Panoları” olan arkadaşlara seslenmek istiyorum Web Sayfalarında “satılık GES” ilanlarını lütfen çıkarsınlar, yoksa indirek olarak FETÖ ‘ye destek etmiş olmuş olmuyorlar mı?.

15 Temmuz ‘un ruhu o zaman nerede kaldı?