GES FİNANSMANI

File photo of employees carrying solar panels at a solar power plant in Aksu...Employees carry solar panels at a solar power plant in Aksu, Xinjiang Uyghur Autonomous Region in this May 18, 2012, file photo. Chinese solar companies, many of them listed on U.S. exchanges, are being forced to consider moving a big chunk of their manufacturing offshore to counter likely anti-dumping duties in Europe, the destination for two-thirds of their production, further straining their balance sheets at a time of weak demand. REUTERS/Stringer/Files (CHINA - Tags: ENERGY ENVIRONMENT BUSINESS) CHINA OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN CHINA

Proje finansmanı için TEDAŞ’tan GES onay belgesi, imar planı onayı ve elektrik dağıtım şirketi ile sistem bağlantı anlaşmalarının yapılması zorunludur.

Finansman ve Sermaye Alternatiflerimiz: Yatırımcılara, ipoteksiz faizsiz, teminatsız, kefilsiz, peşinatsız Güneş Enerji Santrallerini anahtar teslimi, Avrupa Birliği normlarına akredite olmuş ürünleri kullanarak kuruyoruz.

Mühendislik Projelerimiz: Yatırımcılara, elektrik, mekanik, statik, zemin etüdü, tek hat şeması, yerel ve merkezi idarelerden alınacak ön izin ve ön onayların alınması, arazi temini, tedariki, kiralanması, satın alınması işlemleri dâhil mühendislik, müşavirlik, danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Kısaca özetlemek gerekirse;

  1. YAP-İŞLET-DEVRET yönteminde; TEDAŞ projesine uygun bir şekilde, yatırımcı fon, malzeme ve ekibi ile tesisi kurar, işletmeye alır, tesise ve araziye ipotek, şirketin gelirine temlik koyar, projenin 8 yıllık kiralanması karşılığında tüm sorumluluğu fona ait olmak üzere 8 yıl işletir ve net gelirden %10-%20 üretilen elektrik enerjisinin satışı karşılığında kar payı verir. 8’inci yılın sonunda tesisi çalışır vaziyette yatırımcıya teslim eder.

1 MW için yatırım bedeli Sekizyüzbin Euro ile Birmilyonikiyüzbin Eurodur. Güneş Enerji Santralinin kurulumu için gerekli olan tüm malzemeler Almanyadan ithal edilir ve GES kurulumu uzman ekiplerimizce yapılır.

  1. KREDİ FİANSMANI YÖNTEMİNDE;Yıllık %2-%5 faizle ve sigorta şirketi vasıtasıyla 1 yıl-3 yıla kadar ödemesiz 10-15 yıla kadar ödemeli kredi sağlanır. Sigorta şirketi bu işlem karşılığında %4 sigorta bedeli alır. Banka kredi işlemi tamamlanıp, para sigortalı olarak transfer yapıldığında %4 kesinti yapmaktadır.

Yatırım bedeli ve ödeme planları yatırımcının isteğine göre düzenlenir. Yani yatırımcı isterse kurulum maliyetinin üzerinde bir borçlanma yapabilir (örneğin; arazi ve proje geliştirme bedelini ekleyebilir). Sigorta şirketinin onay vermediği projelere (örneğin; güvenlik gerekçesiyle) finansman sağlanamamaktadır. 

Kredi finansmanı yoluyla 15 yılı geçmeyen ve ekonomik açıdan fizible olan tüm projeler için finansman sağlanabilmektedir.

Her iki yöntemde de yatırımcı bize %5 komisyon ödemesi yapar. Malzemeler Avrupa Birliği Normlarına uygun Avrupa Standartlarında akredite olmuş Almanya markalı ve patentli olmak üzere  istediği marka ve modelde olabilir. Montaj, Kurulum ekibimiz, kurulumları uzman jeoloji mühendisi, inşaat mühendisi, makina mühendisi, elektrik mühendisleri denetiminde standartlara uygun olarak yapmaktadır. Krediler yatırımcıya sadece güneş santralinin kurulacağı Araziye ve tesise ipotek konulmakta ve şirketin elektrik enerjisi üretimi gelirine de temlik konulmaktadır.


www.atlantikenerjiproje.com

www.pasifikenerjiproje.com

www.metropolenerjiproje.com

GİZLİLİK NOTU: Bu mesaj ve ekleri yalnızca gönderildiği kişi(lere) özeldir ve gizlidir. Mesaj sizin adınıza değilse, içeriğini ve varsa ekindeki dosyaları kimseye göndermeyiniz ya da kopyalamayınız. Bu mesajın herhangi bir şekilde açıklanması, kullanılması, kopyalanması, yayılması veya mesaj içeriği ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılması kesinlikle yasaktır. Böyle bir durumda lütfen göndereni uyarıp, mesajı siliniz. Firmamız bu mesajın içeriği ve ekleri ile ilgili olarak hiçbir hukuksal sorumluluğu kabul etmez.